Známe vítěze soutěže se SM'artem | Démos trade, a.s.
Skrýt sortiment Sortiment
Kontakty
Známe vítěze soutěže se SM'artem

Známe vítěze soutěže se SM'artem

Známe vítěze soutěže se SM'artem
Z osmnácti realizací a patnácti vizualizací firem z Česka i Slovenska jste svými hlasy rozhodli o vítězích v obou kategoriích. Pojďme se podívat na výsledky a také příběh SM’art kuchyně na studentských kolejích pro slabozraké a nevidomé studenty.

Nejčastěji používanými dekory v realizacích byly dřevodekor SM’art Ski Club C007 a nazelenalý SM’art Iron Urban U005. Ve vizualizacích jste mohli nejčastěji zahlédnout pastelové barvy žlutého SM’art Mykonos Aniline A021 či modrého SM’art Zante Aniline A023, ale také dřevodekorů SM’art Empire Manhattan M020 či SM’art Cricket Club C005

Nejvíce hlasů od českých a slovenských hlasujících na Facebooku získala po přepočtení výsledků vizualizace Michaela Kočího z truhlářství BIOS, které od nás získá cestovní handpresso.

V kategorii nekrásnější realizace se na třech postech umístili:

  1. truhlářství Stora a truhlářství Jurka  
  2. studio HDS Morava
  3. kuchyně Elements Design

Tito vítězové od nás získají SM'art desky v hodnotě 15 000, 10 000 a 5 000 Kč. Součástí cen v této kategorii jsou také služby nářezového centra, ABS hrany a doprava zdarma. Vítězům gratulujeme.

Nejkrásnější realizace - 1. – 3. místo:

    

Nejkrásnější vizualizace:

Příběh realizace se SM’artem pro slabozraké a nevidomé studenty

Možná jste mezi realizacemi zaregistrovali jednu kuchyň, která je docela jiná než ty ostatní. Kombinace modré a červené z palety SM’art využila ve svém návrhu MgA. Veronika Loušová, aby vytvořila výukovou kuchyň pro žáky Gymnázia pro zrakově postižené a Střední odborné školy pro zrakově postižené s internátem v Praze 5. 

V kuchyni probíhá výuka sebeobsluhy žáků se zrakovým postižením a v jedné hodině bývá přítomno až 6 žáků. Autorka návrhu nám k němu řekla: „Jelikož je to kuchyně pro teenagery záměrem bylo prostor oživit. Vybrané barvy zároveň vytváří v sestavě potřebný kontrast tam, kde je třeba. Použitá kolekce dekorů SM’art s mořeným dřevem působí jednolitě, a tak se nestane, že by slabozraké mátl.“, popisuje Veronika Loušová.

Návrh byl založen na třech principech pro slabozraké: kontrast, osvětlení a ergonomie. Kontrastní barevné řešení napomáhá v orientaci v kuchyni a v samotné práci na pracovní ploše. 

K realizaci došlo letos v srpnu a projekt byl financován z Nadačního fondu Českého rozhlasu, ze sbírky Světluška a díky daru kování firmy Blum.

Použité dekory SM’art:

 

 

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací.