Trendy z veletrhu Interzum - individualizace a digitalizace | Vše pro výrobu nábytku
Vážení zákazníci, naše provozovny jsou z nařízení vlády otevřeny pouze registrovaným (firemním) zákazníkům, kteří musí mít při vstupu do prodejny nasazen respirátor nebo obdobný prostředek bez výdechového ventilu třídy FFP2, KN95 a vyšších tříd. Děkujeme za pochopení.
Skrýt sortiment Sortiment
Kontakty
Trendy z veletrhu Interzum - individualizace a digitalizace

Trendy z veletrhu Interzum - individualizace a digitalizace

Trendy z veletrhu Interzum - individualizace a digitalizace
V posledním dílu našeho miniseriálu o veletrhu Interzum a trendech na příští období vám přiblížíme dvě témata, ke kterým se bude v budoucnosti upírat pozornost. Představíme vám nové zkušenosti výrobců s individualizací obytného prostoru a oblastí digitalizace v kontextu nábytku a doplňků.

1. Individualizace obytného prostoru a personalizace nábytku

Jak budeme žít a pracovat v budoucnosti? Interzum 2019 poskytl předpověď budoucnosti našeho životního prostoru: budeme žít s materiály šetrnými k životnímu prostředí, s větším komfortem pro menší obytné prostory, s flexibilními řešeními pro větší mobilitu a s digitálními nástroji, které dále usnadňují život.

Hranice mezi různými oblastmi domova splývají nebo úplně mizí a přechod mezi nimi je čím dál tím plynulejší. Vznikají nové nároky na systémy, vybavení místností, včetně osvětlení . Mnoho vystavovatelů na veletrhu Interzum 2019 se zaměřilo právě na flexibilní designové prvky. Jedním z příkladů je nový systém Schüco Openstyle, který umožňuje flexibilně spojovat nebo dělit prostory v souladu s požadavky a dle aktuální životní situace.

"Alu Competence" system by Schüco, © Schüco

 

Zvyšování flexibility a multifunkčnosti nábytku jde ruku v ruce s rostoucími nároky na návrhy technických řešení. V této souvislosti hraje miniaturizace kování a jeho součástí, jako jsou ovládací a osvětlovací prvky, hlavní roli. Kesseböhmer na veletrhu Interzum představil nový výklop, který se svými rozměry, designem a funkcemi výrazně liší od předchozích standardních řešení na trhu.

Free Slim, Kesseböhmer

 

Výrobce světelného nábytku Gera razí myšlenku, že světlo potřebuje zdroj, ne lampu. Letošní Interzum využili k představení zcela nové produktové kategorie: místo toho, aby byly nábytkové panely a kování považovány za dva samostatné komponenty, jsou koncipovány jako jedna jednotka.

"LightBox" by Gera, © Gera Leuchten

 

Přední italský výrobce inovativního nábytkovém kování Italiana Ferramenta na Interzumu představil novinku – otevírací systém pro výklopné dveře se skrytým mechanismem. Mechanismus je možné nastavit dle hmotnosti a rozměru dveří a pokryje tak širokou škálu aplikací s jedním zařízením. Lze jej instalovat na pravou i levou stranu a jak u italských záležitostí už očekáváme, design je elegantní a minimalistický. Navíc je systém koncipován také pro instalaci s integrovaným LED osvětlením.

Kiaro, Italiana Ferramenta

 

2. Digitalizace v kontextu nábytku a doplňků

Digitalizace, často označovaná jako čtvrtá průmyslová revoluce, proniká také do obytných prostor. Zákazníci žádají a očekávají digitalizaci v samotném nábytku, zažívají nové zkušenosti s výběrem a nákupem. Budují se zcela nové obchodní modely a řešení, ve kterých digitalizace ovlivňuje design, výrobu, prodej, logistiku nebo recyklaci.

Megatrend: individualizace

Seberealizace a svoboda jednotlivce se dostává do popředí zájmu a narůstá na významu. Individuální přání zákazníků tak vyžadují ve výrobě inovační přístupy a firmy musejí vyvinout obchodní modely zaměřené na zákazníky a nasadit inteligentní, flexibilní výrobní technologie, aby zachovaly nákladovou efektivitu.

Automobilový průmysl je vždy průkopníkem trendů a platí to i v případě digitalizaci. Zákazníci se s možností konfigurovat si výrobek dle přání setkali jako první právě u automobilů. Individuální přání zákazníků  se již nedají uspokojit klasickou masovou produkcí ani v oblasti nábytku a bydlení. Na Interzumu jsme byli svědky prezentace řady řešení, jak si může zákazník „digitálně“ vybrat výrobek podle jeho přání a preferencí. Vizualizace a konfigurátory se již staly nepostradatelnými pomocníky. Vždyť chytrý telefon a přístup k internetu dnes má téměř každý potenciální zákazník – od dítěte až po seniora.

 

SWISS Krono – One world aplikace

Häfele - Dresscode Konfigurator