Každý můžeme snížit svou spotřebu vody | Vše pro výrobu nábytku
Vážení zákazníci, naše provozovny jsou z nařízení vlády otevřeny pouze registrovaným (firemním) zákazníkům, kteří musí mít při vstupu do prodejny nasazen respirátor nebo obdobný prostředek bez výdechového ventilu třídy FFP2, KN95 a vyšších tříd. Děkujeme za pochopení.
Skrýt sortiment Sortiment
Kontakty
Každý můžeme snížit svou spotřebu vody

Každý můžeme snížit svou spotřebu vody

Každý můžeme snížit svou spotřebu vody
Již 29 let, vždy 22. března, si připomínáme, že voda není jen dalším přírodním zdrojem, ale že je neodmyslitelnou součástí našich životů. Promyšlené zacházení s ní je důležité nejen z ekonomického hlediska. Vlivem růstu populace, urbanizace, spotřeby vody i díky klimatickým změnám je jí na světě totiž čím dál méně.
  • Věděli jste, že průměrná spotřeba pitné vody v domácnosti průměrného Čecha je 89 litrů denně/osobu? 
  • Že to není více než v USA, ale ani méně než v dalších zemích EU? 
  • Tušili jste, že minimum pro zachování hygienických standardů je 50 l/den? 
  • Uměli byste si tipnout, která činnost v domácnostech generuje největší spotřebu pitné vody? 

Chcete znát odpovědi na tyto a další otázky? Udělejte si kvíz připravený organizací H2Ospodař a zjistěte, jak dobře ji znáte. Na jejich stránkách najdete také tipy, jak svou denní spotřebu vody efektivně snížit.

Ke snižování spotřeby vody svými produkty významně přispívá německá společnost Grohe. Jejich technologie EcoJoy a SilkMove ES toho zvládnou opravdu hodně. Pojďme se na ně blíže podívat:

GROHE EcoJoy  

Provzdušní a následně sníží průtok vody, ale zachová pocit jako při plném průtoku. Tímto způsobem docílíte snížení průtoku až o 50 %. Díky Ecojoy šetříte své finance i přírodu. Tato technologie patří mezi standardní výbavu většiny vodovodních baterií Grohe.

GROHE SilkMove ES 

Podporuje zodpovědné zacházení s energií a probouzí se k životu ve středové pozici páky v režimu studené vody. Nad teplotou vody máte vždy úplnou kontrolu – ve středové pozici páky nedochází k jejímu zbytečnému ohřevu, když však budete chtít vodu teplou, stačí páku otočit v 90° úhlu doleva.

Franke

Co vám ještě na cestě za snížením vlastní spotřeby pitné vody v domácnosti pomůže, je vodovodní baterie s čidlem. Ta je mezi produkty Grohe také k dostání, alternativy však nabízí i společnost Franke. 

Jejich Atlas Neo Senzor je podle Kateřiny Novotné, ze společnosti Franke, skvělá věc: „Bezdotyková baterie vám uspoří čas při vaření. Dejte nádobu do dřezu a jedním pohybem aktivujte senzor a dál se věnujte např. krájení zeleniny. Na jedno spuštění napustí baterie cca 2,5 l vody, protože se automaticky uzavře po 30 s,“ komentuje.

Ptáte se: „Jak s ní ale budu umývat nádobí,“? Odpověď je jednoduchá – jde o hybridní baterii, tedy ji můžete ovládat páčkou nebo senzorem. Pro ten si nastavíte teplotu vody předem a snížíte tak své náklady.

Blanco

Šetrně k životnímu prostředí přistupuje také společnost Blanco se svým výrobkem EVOL-S, který díky nové technologii zvládne přesné odměřování teplé a studené vody. 

Díky elektronicky řízenému průtokoměru, dotykovému ovládání a otočnému knoflíku si z kohoutku vždy natočíte požadované množství vody. Požadované množství vody lze nastavit na: 100 ml, 125 ml, 150 ml, 175 ml, 200 ml, 250 ml, 300 ml, 350 ml, 400 ml, 450 ml, 500 ml, 750 ml, 1000 ml, 1500 ml, 3000 ml a 5000 ml. K dodání v povrchové úpravě chrom a nerez UltraResist.

Na našem facebookovém profilu soutěžíme od 23. 3. do 26. 3. o baterii Grohe v hodnotě 11 150 Kč a 10 cestovních lahví. Soutěžte s námi zde. Kompletní pravidla soutěže najdete: https://www.demos-trade.cz/pravidla-souteze-o-grohe-produkty/.