Dveře do vzpomínek | Démos trade, a.s.
Skrýt sortiment Sortiment
Podpora prodeje
Kontakty
Dveře do vzpomínek

Dveře do vzpomínek

Dveře do vzpomínek
Památky z dětství, upomínky na první dovolenou, nábytek po prarodičích, tátovo oblíbené křeslo a lampa, vůně domova. Všechny krásné zážitky míváme uschované doma za dveřmi do vzpomínek. Takové dveře nemohou být obyčejné.

Interiérové dveře ve vintage stylu 

Rádi se obklopujeme věcmi, s nimiž máme spojenou nějakou vzpomínku. Na chvíle, kdy nám bylo příjemně, na člověka, který nám byl blízký. Vzniká pak taková trochu nesourodá sestava předmětů. Vintage styl bydlení s tím počítá, dokonce je z takových předmětů vystavěn. Aby atmosféra byla dokonalá, můžeme si pomoci i současnými výrobky. 

Jedním z nich je kování pro posuvné interiérové dveře Barnio. Svým vzhledem připomíná vozíky vrat do stodol. Veškeré kování je přiznané, viditelné, kromě tlumení, které je ukryto za plochým vodicím profilem. Tím se také Barnio liší od konkurence, ta tlumenou verzi nenabízí. Vodicí profily z ocelového plátu silného 6 milimetrů jsou dlouhé 2 nebo 3 metry a jsou předvrtány pro snadné uchycení ke stěně (otvory se opakují po 450 mm).  

Kování v matné černé barvě se hodí do většiny interiérů. V případě, že chcete použít kování pro dvě křídla, musíte mít po stranách dostatek místa pro jejich otevření (dveře se pohybují na jednom profilu). Vozíky s nosností až 80 kilogramů pro křídla o tloušťce 30–45 milimetrů si můžete vybrat ve verzích Simple, Square a Big (dokoupit lze šrouby pro desky o tloušťce 40–50 mm). 

Aby iluze byla takřka dokonalá 

Pro výrobu samotných vintage dveří pak skvěle poslouží biodeska, tedy 3vrstvá lepená masivní deska. Jedná se o moderní ekologický materiál dostupný v mnoha dřevinách. V našem případě bude ideální smrk. Vnější plochy v různé kvalitě a tloušťce jsou složeny z průběžných lamel, na hraně slepených do šíře celé desky.  

Pro dveře jsme vybrali desku ö tloušťce 42 milimetrů, vrstvení je pak 9/24/9 mm. Středová vrstva je vytvořena z napojovaných lamel. Jednotlivé vrstvy jsou vzájemně slepeny pod úhlem 90°, čímž se docílí větší stálosti desek proti průhybu a kroucení ve srovnání například s masivní spárovkou. Pro výrobu dveří jde o naprosto klíčovou vlastnost. Jistě není žádoucí, aby se dveře po čase výrazně zkroutily.

Díky rozměrům 2 500 x 2 100 milimetrů deska umožní zakrýt poměrně velký průchod. Pouze je třeba dát pozor, aby bylo možné dveře odsunout. Desku můžeme namořit, napustit olejem nebo nalakovat. Lze ji také takzvaně zestařit pískováním, katrováním i kartáčováním. Dveře pak budou doslova ozdobou interiéru.