Dřevo a kov – dávní přátelé | Démos trade, a.s.
Skrýt sortiment Sortiment
Kontakty
Dřevo a kov – dávní přátelé

Dřevo a kov – dávní přátelé

Dřevo a kov – dávní přátelé
Kov a dřevo jsou, při výrobě nábytku, dlouholetí přátelé. Od prvních truhel pro ukládání i stěhování oblečení a všeho v domácnosti, přes zdobné skříně a psací stolky, až po současný nábytek. Někdy by ale byl kov pro plánované využití příliš těžký a dekory laminátů na dřevotřísce se pak staly jasnou volbou. Například Chrysler Manhattan řady SM´art.

Tímto dekorem si pomohl v dnes prezentované realizaci pan Jurka ze stejnojmenného truhlářství. Kovový plát sloužící jako pozadí pro televizor by byl v této velikosti opravdu příliš těžký. Použít místo něj desku SM´art Chrysler Manhattan tak byla nejlepší volba. 

A když už byl v domácnosti použit na jedno místě, využil ho pan Jurka i na jiném. Propojil tak opticky interiér použitím stejného materiálu v různých místnostech, když v jedné z nich vyrobil korpusy skříněk ze stejného materiálu. I zde by byla práce se skutečným kovem velmi náročná a samotný výrobek pak příliš těžký. 

Přestože je použita imitace kovu, působí nábytek lehce a vzdušně. Je to díky kombinaci se světlou dřevinou a použitými módními lamelami. Z naší nabídky by to mohli být například hotové čtyřstranně dýhovaná lamely Astrata od společnosti Decospan.

Obývací stěna od truhlářtsví Jurka se líbí nejen majitelům, ale všem, kdo ji viděli v naší soutěži s deskami SM´art na Facebooku. A líbila se tak, že si odnesla první místo mezi realizacemi.