Démos pro MIKASU | Vše pro výrobu nábytku
Vážení zákazníci, naše provozovny jsou z nařízení vlády otevřeny pouze registrovaným (firemním) zákazníkům, kteří musí mít při vstupu do prodejny nasazen respirátor nebo obdobný prostředek bez výdechového ventilu třídy FFP2, KN95 a vyšších tříd. Děkujeme za pochopení.
Skrýt sortiment Sortiment
Kontakty
Démos pro MIKASU

Démos pro MIKASU

Démos pro MIKASU
Darovali jsme materiál na stavbu kuchyně v Sociální rehabilitaci v Ostravě, která je jedním z působišť MIKASA z.s. Tato neziskovka pečuje o klienty s různou formou autismu. Péče o ně je nejen nákladná, ale také velmi časově náročná.

Rozhodli jsme se proto pomoci darováním plošného materiálu a kování pro stavbu kuchyně, kterou využijí klienti Sociální rehabilitace v Ostravě. Kuchyň jsme zkolaudovali s manažerem denního stacionáře panem Panáčkem a truhlářem panem Bauerem, který v oboru pracuje přes 16 let a kuchyň vyrobil.

MIKASA z.s. je jednou z mála neziskovek v Česku, která je tu pro autistické klienty se středně těžkým až těžkým mentálním postižením, více vadami a atypickým chováním. V Sociální rehabilitaci a denním stacionáři v Ostravě je učí základním dovednostem jako například vaření i dalším domácím pracím. Připravují tak své klienty na běžný život. 

Krom této služby poskytují rodinám s autistickými dětmi průvodcovství, vzdělání a osvětu a pořádají také rodičovské skupiny či výlety. Spojují rodiče s vlastními dětmi, ale také rodiče napříč rodinami a předávají zkušenosti, inspiraci i tolik potřebnou podporu.

Kdokoliv může pomoci. Můžete darovat peníze, hmotné dary, ale také svůj čas. K tomu slouží služba homesharing díky níž darujete rodinám s autistickými dětmi prostor a volný čas pro odpočinek a nabrání nových sil. Zjistěte více.