TERASY THERMOWOOD

Tepelně upravené dřevo ThermoWood - LUNAWOOD ®

terasy thermowood - lunawood demos

  • Jde o jedinečný produkt svého druhu, jehož vznik umožňuje revoluční technologie tepelné úpravy dřeva ThermoWood®. Produkty zpracované touto technologií ThermoWood®, umožňují úspěšné použití vstupních dřevěných materiálů z tuzemských (Evropských) zdrojů s tím, že jejich následné užitné vlastnosti a prodloužená doba životnosti je staví na úroveň tropických dřevin. Ekologické produkty z finské borovice ThermoWood jsou vyráběny v závodě Oy Lunawood Ltd. ve městě Lisalmi (střední Finsko) a splňují přísné standardy kvality, které jsou kontrolovány finskou Asociací výrobců ThermoWood. Vstupní materiál pochází z trvale udržitelných obhospodařovaných finských lesů (certifikace PEFC). Převážně se jedná o severskou (finskou) borovici, neboť severská borovice má mnohem větší hustotu a pevnost.
  • Hlavní surovinou použitou při výrobě je tedy skandinávská borovice a na některé produkty smrk. Výrobce pečlivě vybírá nejvhodnější dřevo, které je následně ošetřeno tepelnou modifikací za využití vysokých teplot (Proces tepelné modifikace Lunawood® využívá teplo v teplotním rozsahu 190–212 oC) a páry. Podle délky a intenzity tepelného ošetření dochází u dřeva ThermoWood ke změnám jeho barvy. Tepelně upravené neboli modifikované dřevo ThermoWood získává až tmavě hnědý karamelový odstín, a to v celém svém průřezu. Finální výrobky Lunawood® jsou zcela přírodní a neobsahují žádné chemické přísady. Tepelná modifikace zlepšuje vlastnosti dřeva, čímž zvětšuje rozsah aplikací, kde lze dřevo použít.

Výsledek tepelného ošetření: Odolné a pevné dřevo

Vzhledem k rozkladu hemiceluozy (řetězce glukózy) neobsahuje dřevo výživnou látku, která by podporovala dřevokazné houby (KOMO). Po ošetření se vlhkost dřeva sníží na 4–6%. Zpětné vstřebaní vody je obtížné, a tak se výrazně zlepší rozměrová stabilita dřeva a jeho izolační vlastnosti (+25 %). Je odstraněna nebo vysušena pryskyřice; nehrozí tedy riziko jejího uvolňování do povrchu dřeva. Jsou vyloučeny škodlivé emise, jako například formaldehydy, a tak je dřevo Lunawood® čisté a bezpečné, a to jak při venkovním použití, tak při použití v interieru. Zničení bakterií zaručuje sterilitu materiálu. 

Třídy životnosti

Dřevo třídy životnosti 1 nebo 2 se považuje za vhodné k použití venku, a to bez potřeby dalšího ošetření.
třídy životnosti materiálů na terasy

Lunawood®  - Dvě třídy tepelného ošetření - Rozdíl spočívá v tepelném ošetření při odlišných teplotách.

  • LunaThermo–D, kde D značí životnost (angl. durability), má tón tmavší hnědé barvy. Životnost a pevnost tohoto dřeva je vynikající. Dřevo třídy LunaThermo–D je tepelně ošetřování při vyšších teplotách (212 oC ±3 oC) a produkty této třídy jsou vhodné k venkovnímu použití i v interiéru.
  • LunaThermo–S , kde S značí stabilitu a pevnost, má přitažlivý odstín světle hnědé, výrazně vylepšená je také pevnost dřeva. Tento druh je tepelně ošetřován při mírnějších teplotách (180 oC ±3 oC). Produkty třídy LunaThermo–S jsou vhodné zejména k použití v interiéru, ale lze je také používat na chráněných místech venku.

thermowood - terasy lunawood

Další produkty z ThermoWoodu:

  • Obklady v interiéru a podlahové krytiny
  • Obkladové profily pro fasády
  • Protisluneční stínící lišty

Tepelně zpracované neboli modifikované dřevo ThermoWood je určeno k veškerému použití jak v exteriéru, tak i v extrémně vlhkém interiérovém prostředí. Profily ThermoWood se běžně používají na exteriérové obklady a opláštění stěn budov, terasové a bazénové rošty, materiál pro výrobu zahradního nábytku a dále na veškeré exteriérové konstrukce. V interiérech se profily ThermoWood využívají jako obklady vnitřních stěn saun, na výrobu saunového nábytku, vybavení a zázemí wellness center, parních lázní a také vnitřních bazénů.

palubky thermowood-lunaewood prkna thermowood lunawood

Ošetření povrchu při použití ve venkovním prostředí:

  • Zabarvení povrchu lze zachovat ošetřením vhodně pigmentovanými oleji na dřevo, vosky, dřevo ochraňujícími prostředky, laky nebo barvami s ochranou proti UV záření. Povrch lze ošetřit buď před upevněním, či těsně po něm, a to pouze tenkou vrstvou. Nadbytečné množství nanášené látky je třeba odstranit. Je nutné dodržovat doporučení výrobce. 
  • S odstupem životnosti povrch materiálu ThermoWood zešedne (získá patinu) a začne drobně praskat. Tomuto přirozenému procesu stárnutí dřeva zabráníte pouze tím, že omezíte působení UV záření a povětrnostních vlivů. Pokud chcete udržet jeho líbivý karamelový vzhled, opatřete výrobky z materiálu ThermoWood povrchovou úpravou. Zvláštní pozornost je potřeba věnovat koncovým plochám (čelům).
  • Ošetření povrchu je vhodné podle potřeby opakovat. Tato potřeba se mění v závislosti na podnebí, míře použití a stupni vystavení UV zářeni. U neošetřeného dřeva natřeného barvou je interval údržby přibližně 5 let. U tepelně upraveného dřeva Lunawood® je interval údržby při nátěru barvou až třikrát delší než obvykle. Použitím těchto stabilnějších materiálů lze proto významně ušetřit na následné obnově i obnovovacích nátěrech fasádních obkladů a teras.
Zboží na portále 24 naleznete zde
Příval jarní inspirace, to je nová Inspirace pro práci a život - Jaro 2017V hlavní roli kancelář a moderní materiály!

KONTAKTUJTE NÁS

Centrální příjem OBJEDNÁVEK KOVÁNÍ Tel.: (+420)596 223 470
Fax.: (+420)596 223 471
E-mail: objednavky@demos-trade.com
© Copyright 2016 Démos trade, a. s. | Všechna práva vyhrazena
K poskytování služeb, personalizaci a analýze návštěvnosti používáme cookies. Interakcí s webem s tím souhlasíte.
Created by D3Soft s.r.o. © 2016