KAMENNÉ DÝHY

Návod ( konfigurátor dekorů ) : Vyberte si kolekci nebo dekor jaký se Vám líbí, zvětšete si jej, hledejte i podle kódu nebo názvu. Přejete si znát dostupnost, strukturu, povrchy …
a další ? - klikněte na tlačítko 24 online prodej pod vybraným dekorem
.

kamenná dýhaU kamenné dýhy se jedná o plochu z přírodního kamene, který je těžen ve vybraných kamenolomech po celém světě. Pravá kamenná dýha je ze štípatelné břidlice, případně minerálního pískovce.
U břidlice se dýhá získává tak, že z velkoformátového kamenného bloku se odštěpí 0,1 – 2,0 mm tenká vrstva. Skelná vlákna, uložená kamenná dýhado matrice z polyesterové pryskyřice, drží tenkou vrstvu kamene pevně pohromadě. Neopracovaný povrch a hra barevných tónů v jednotlivých vrstvách břidlice činí z každého plátu dýhy unikát a smyslový zážitek. Díky tomu jsou rozdíly ve struktuře a barvě zcela běžné a nejsou považovány za nedostatek. V případě břidlice se jedná o horninu, která – podle druhu – obsahuje 40 – 50%-ní podíl křemene s různými příměsemi, tzv. přídavky1 z kysličníků kovů a vtroušených korozí, které se nacházejí ukryté pod povrchem a mohou se při silném bodovém zatížení odlupovat. Tyto odlupky rovněž nejsou nedostatkem ani vadou materiálu.

kamenná dýhaPískovec je získáván nákladným postupem v odpovídajících pískovnách. Zde je pomocí síťoviny, aplikované na zadní straně zajištěna soudržnost a současně enormní pružnost tohoto materiálu.


Pláty dýhy jsou k dispozici v různých kvalitách. „Každý plát je unikát“ – toto vyjádření odráží různorodost příslušných povrchů jak ve struktuře, tak v barvě. Abychom vyloučili případná nedorozumění, měly by být před objednáním odsouhlaseny představy o barevnosti a povrchové struktuře.

PLÁTY KAMENNÉ DÝHY

Kamenná dýha v podobě plátů (břidlice i pískovec – Sahara) je k dostání v následujících provedeních zadní strany: 
  • Surové – zadní strana nános PES pryskyřice, lepení výhradně PUR nebo speciálními (kontaktními nebo dvousložkovými) lepidly vhodnými na stěny, stropy, podsvícené objekty, vhodné do vlhkého prostředí. Pro vnitřní i venkovní použití.
  • Speciální flís – netkaná textilie na zadní straně, lze použít veškerá dostupná PVAC lepidla pro nalisování na nosiče jako MDF, HDF, překližka, DTD pro výrobu nábytku, dveří apod. – použití v interiéru.
  • Peel&stick – oboustranně lepicí fólie na zadní straně, snadné přímé lepení na veškeré čisté, hladké, bezprašné podklady. Pro dekorativní účely všeho druhu, ideální na stěny, stropy, pro kutilské účely, apod. Při lepení KD opatřené touto fólií je nutno dbát na přesné formátování.
  • Kamenná dýha na MDF nebo překližce Na MDF MDF 3, 12, 14, 18 mm nebo březová překližka 13 a 18 mm, zadní strana protitažný papír 160 g/m2 přírodní barvy. K dodání v hrubých formátech s neopracovanou hranou s tolerancí +/- 3 mm nebo jako dokončené desky dle přání zákazníka.

NANOSTONE

nejtenčí kámen na světě. Přes nepatrně tenoučkou vrstvu kamene o síle jen 50 – 100 µ, zůstává nesrovnatelná povrchová struktura kamene zachována, takže kromě nepřekonatelné optiky nabízí i obdivuhodný omak. Zadní nosnou vrstvu tvoří netkaná textilie vytvrzená vodním paprskem. Vhodná pro postforming a zpracovatelná bez problémů až do rádiusu 2 mm. NaFa – NanoStone je dodáván v provedení s přírodním vláknem jako nosičem na zadní straně. Velmi příjemný omak a extrémní pružnost. Ideální
pro dekorační účely jako výstavba veletržních stánků, obchodů, interiérů, reklamních předmětů, prezentací výrobků, jakož i interiéry automobilů, lodí a letadel.

Zboží na portále 24 naleznete zdePříval jarní inspirace, to je nová Inspirace pro práci a život - Jaro 2017V hlavní roli kancelář a moderní materiály!

KONTAKTUJTE NÁS

Centrální příjem OBJEDNÁVEK KOVÁNÍ Tel.: (+420)596 223 470
Fax.: (+420)596 223 471
E-mail: objednavky@demos-trade.com
© Copyright 2016 Démos trade, a. s. | Všechna práva vyhrazena
K poskytování služeb, personalizaci a analýze návštěvnosti používáme cookies. Interakcí s webem s tím souhlasíte.
Created by D3Soft s.r.o. © 2016