PLOŠNÝ MATERIÁL/Lesklé desky/Senosan

LESKLÉ AKRYLÁTOVÉ DESKY SENOSAN

Návod ( konfigurátor dekorů ) : Vyberte si kolekci nebo dekor jaký se Vám líbí, zvětšete si jej, hledejte i podle kódu nebo názvu. Přejete si znát dostupnost, strukturu, povrchy …
a další ? - klikněte na tlačítko 24 online prodej pod vybraným dekorem
.

Materiál Senosan / Senosan SCR

je folie z materiálu ABS, na němž je vrstva akrylátu, který má za následek vysoký stupeň lesku plně srovnatelný s materiály jako jsou sklo, nebo laky té kvality. Tyto folie jsou lisovány na nosič MDF a mohou být v provedení jednostranném i oboustranném. Pakliže jde o jednostranné provedení, je na straně druhé melaminový povrch bílé barvy.

Pomyslným vrcholem v nabídce lesklých materiálů je materiál Senosan SCR (scratch resistant), který je technologickou inovací známého produktu Senosan. Varianta SCR se svou odolností proti poškrábání blíží vlastnostem HPL materiálů a tedy se dá použít také na více namáhané plochy. Nevýhodou je však vyšší pořizovací cena. Nicméně za tuto cenu dostane zákazník dokonalý povrch s velmi dobrými mechanicko-fyzikálními vlastnostmi!

Výhody / nevýhody materiálu Senosan a Senosan SCR

( + ) TOP Kvalita – lesk, povrch
( + ) Vysoká odolnost u SCR
( - ) Nízká mechanická odolnost u standardu
( - ) Vysoká cena
( - ) Menší výběr dekorů – zejména UNI-barvy, několik dřevin a dekory Rain

Původní varianta Senosan zůstává v nabídce. Důvodem je právě výhodnější cena proti verzi SCR a také širší paleta dekorů v nabídce. Co se týče nejčastějšího použití, což jsou kuchyňská dvířka. Je odolnost proti poškrábání dostatečná.

Senosan

Materiál desky Senosan

Nosič MDF, DTDS (Démos  skladové položky výhradně MDF)
Tloušťky nosiče: 17, 18, 28 a 48 mm
Síla folie 0,6 – 0,9 mm (rozdílné podle barev - více na kartě produktu na www.demos24plus.com ).

Návod jak pečovat o povrch Senosan/Senosan SCR

Jeho povrch je dobře znám pro jeho unikátní stupeň lesku a hloubku barev. Po odstranění PE ochranné fólie se povrch stává velice citlivý. Řešením je zanechání samo přilnavého PE – filmu na povrchu, který činí povrch měkký a může se časem ještě využít. Akrylátový povrch je sám o sobě hydroskopický (schopnost pohlcovat vodu), což znamená obsah vody v normálním vlhkém prostředí, což je potřebné k dosažení konečné tvrdosti akrylátu. Tvrdnutí může trvat celý týden, někdy i déle. Jestliže je potřeba proces urychlit, doporučujeme čištění povrchu roztokem vody a tekutého mýdla (1% tekutého mýdla). Pro nanesení roztoku používejte
pouze měkké tkaniny.

Důležitá poznámka! Opticky a s ohledem na stupeň lesku, lze SENOSAN srovnávat s leskem povrchu u piána. Jasně zdůrazňujeme, že nelze použít žádných brousících a drsných čistících materiálů, které by mohly tento lesklý povrch poničit, a za žádných okolností nepoužívat čistící materiál obsahující alkohol (je často obsažen v čističích na sklo).

Doporučení k péči o povrch Senosanu

  • Čištění: Doporučujeme použít pouze antistatické přípravky, které zabraňují vytvoření statického výboje. Dále doporučujeme použít náš leštící přípravek při údržbě povrchu, aby se zamezilo poškrábání. Vyvarujte se tudíž použití běžných anti-statických čističů (doporučujeme použít čističe řady SANOSAN Ultra Gloss Superpolish – DGS). Před leštěním povrch omyjte mýdlových roztokem a pečlivě vysušte. Potom přípravek nanesete na bavlněnou tkaninu a rovnoměrně naneste na celou plochu, stačí malé množství přípravku – je vysoce efektivní. Nechte působit. Po 20 minutách přeleštěte povrch krouživými pohyby – použijte čistou bavlněnou tkaninu.
  • Údržba: Doporučujeme ihned po odstranění ochranné fólie použít Ultra Gloss Superpolish – DGS. Výrobek je ekologický nezávadný, lze jej použít v prostoru kuchyní. Ochrana povrchu by měla být zopakována přibližně po 1 roce. (jakmile již povrch není tolik lesklý).

Více naleznete mezi návody v sekci ke stažení.

 

Zboží na portále 24 naleznete zdePříval jarní inspirace, to je nová Inspirace pro práci a život - Jaro 2017V hlavní roli kancelář a moderní materiály!

KONTAKTUJTE NÁS

Centrální příjem OBJEDNÁVEK KOVÁNÍ Tel.: (+420)596 223 470
Fax.: (+420)596 223 471
E-mail: objednavky@demos-trade.com
© Copyright 2016 Démos trade, a. s. | Všechna práva vyhrazena
K poskytování služeb, personalizaci a analýze návštěvnosti používáme cookies. Interakcí s webem s tím souhlasíte.
Created by D3Soft s.r.o. © 2016