NÁBYTKOVÉ KOVÁNÍ/Spojovací kování, podpěry

SPOJOVACÍ KOVÁNÍ, PODPĚRY

 

Kapitola pojednávající o typech kování určených především ke spojování nábytkových dílců, pracovních desek a upevnění plošných dílců (polic) v korpusu nebo na stěnu. Díky moderním technologiím jsou jednotlivé spojovací prvky velice houževnaté, způsob uchycení a možnosti demontáže záleží pouze na výběru z rozsáhlé nabídky spojovacího kování a podpěr.


Šrouby do dřeva, konfirmaty, krytky

Spojení nábytkových dílců různými druhy šroubů / vrutů a konfirmatů je velice jednoduché a prosté, jak na přípravu ( bez předvrtání nebo s předvrtáním-nutné u konfirmatů) tak na samotnou montáž. V závěru stačí použít barevné narážecí nebo samolepící krytky pro zakrytí "svítící" hlavy vrutu ši šroubu. 

konfirmatvrutyšroub uniquadrexeurošroubkrytky hlavy šroubu nebo konfirmatu

Konfirmat 

Vrut 

Vrut UNIQUADREX

Eurošroub

Krytky


Kolíky, lamely, "suky", vyspravovací lodičky

Dřevěné spojovací prvky. Kolíky z bukového dřeva rýhované. Standardní 8mm x 35(40) (MJ kg) nebo ve formě tyčoviny (MJ ks) v různých průměrech k nakrácení na potřebnou délku. Spojení 2 dílců pomocí proti sobě vrtaných otvorů a do nich vlepených kolíků. Lamely velikosti 20 bukové - lisované. Spojení 2 dílců pomocí proti sobě frézovaných drážek do kterých se vlepuje lamela. Pro potřebu opravy a vyspravení otvorů po vadách dřeva (vyhnilé suky, prosmoly) nabízíme tzv. suky a lodičky v různých dřevinách a typových rozměrech.
 

kolíky nábytkářské rýhovanélamela kostrukční spojovací prvekvýspravné lodičky - oprava prosmolůsuk, zaslepení otvoru po vypadlém suku

Kolík 

Lamela 

Lodičky

Suk


Kování pro voštinové desky

Voštinové desky se svou specifickou kostrukcí vyžadují odlišný způsob spojování a kotvení jednotlivých prvků. Vzhledem k duté kostrukci desky (voština) je třeba prvky uchytit co nejpevněji již v krajní vrstvě desky, případně do protilehlých krajových vrstev (spojení pracovních desek). Nově možnost kotvení prvků za pomoci hmoždinky AEROFIX obsahující lepidlo. Při zaražení hmoždinky do otvoru dochází k proražení kapsle obsahující lepidlo a jeho roztečení okolo hmoždinky. Po vytuhnutí lepidla uvnitř kostrukce voštinové desky dochází k velice pevné fixaci hmoždinky a tím i prvku ve hmoždince kotveného.
 

excentr pro voštinové deskyspojovací kování voština pracovní deskahmoždinka pro voštiny aerofixeurolight vrut
Excentr Spojení PD plast Hmoždinka AEROFIX  Vrut 


Podpěry polic, konzole, držáky, úhelníky

Korpusové policové podpěrky, podpěrky pro skleněné police, více druhů vrtání, povrchových úprav, designových variant a v neposlední řadě možnost zábrany proti vysunutí police z korpusu. Por uchycení polic na zeď nabízíme množství závěsných podpěrných konzolí a úhelníků,  držáky TUKAN a neviditelné trny. Různá typová a barevná provedení, rozdílné nosnosti na kotvící prvky a pracnost montáže. Kovové, plastové a kombinace.
 

podpěrka kov mosaz 3/5popděra polic kovová 5

popděra skleněné police MV05

podpěrka skleněné police

takan džák policskrytý držák polic TRIADE

 Podpěry police kovové

 Podpěry skleněných polic

 Tukan

 Skryté podpěry


Spojovací šrouby, excentry, hmoždinky

Dnešní standard pro rychlou montáž a demotáž korpusů s viditelným spojem uvnitř korpusu nabízí excentrické kování s táhlem, též v modifikaci pro uchycení polic nebo šroub s válečkovou maticí. V oddělení naleznete hmoždinky narážecí pro dřevěné korpusy, hmoždinky natloukací do stěn ( rozevírací pro plné zdivo a uzlovací pro duté zdivo ). Pro spojení klasických pracovních desek nabízíme spojovací kování k zafrézování ze spodní strany pracovní desky, pro spojení skříněk spojovací šouby (spojováky), a k uchycení závitových komponent závrtné či natloukací matice.
 

excentr - excentrické spojovací kovánítáhlo k excentruhmoždinka plastová plné zdivohmoždinka uzlovací do dutého zdivaúchytkový šroubspojovací šroub na pracovní deskyspojovací šroub s matkouzávrtná matice s metrickým závitem

Excentr + táhlo  

Hmoždinky 

Šroub úchytkový

Spojení PD

Spojovací šroub

Závrtná matice

 Zboží na portále 24 naleznete zde


KONTAKTUJTE NÁS

Centrální příjem OBJEDNÁVEK KOVÁNÍ Tel.: (+420)596 223 470
Fax.: (+420)596 223 471
E-mail: objednavky@demos-trade.com
© Copyright 2016 Démos trade, a. s. | Všechna práva vyhrazena
K poskytování služeb, personalizaci a analýze návštěvnosti používáme cookies. Interakcí s webem s tím souhlasíte.
Created by D3Soft s.r.o. © 2016