NÁBYTKOVÉ KOVÁNÍ/Kliky, dveřní kování

Kování dveří - kliky rozetové a štítkové, zámky, dveřní závěsy

Naše nabídka dveřního kování, kterou postupně rozšiřujeme, zahrnuje v současné době zejména dveřní kliky, závěsy na bezfalcové dveře a zámky. Klika musí plnit jak svou funkční stránku, tak i estetickou. Klika není na rozdíl od zámku a pantů součástí dveřního křídla. Mezi nejoblíbenější povrchové úpravy námi nabízených klik patří nezer a imitace nerezu (broušený nikl či broušený chrom), staromosaz a další.

Při výběru kliky mějte na paměti 3 základní parametry:

  • design
  • ergonomie
  • trvanlivost materiálu

Design:


Klika je sice poměrově malým doplňkem dveří, ale svým estetickým významem zásadním. Proč? Dokáže z jinak nevýrazných a fádních dveří vytvořit opravdový skvost a naopak znehodnotit velmi drahé a exklusivní dveře. Vybírejte proto pečlivě a dbejte na vzhled vaší kliky.


Ergonomie:

Tvar kliky je důležitý pro dobrý pocit jeho uživatele. Každé otevření či zavření dveří bude pro vás nebo vaši návštěvu buď příjemným nebo nepříjemným zážitkem. Pokud máte malé děti, pozor na příliš ostré hrany. Při výběru vzhledu mějte na paměti i užitnou potřebu vaší kliky.


Trvanlivost materiálu:

Odolnost materiálu je ovlivněna kontaktem při otevírání a zavíraní dveří. Při výběru povrchu a materiálu kliky si nejen uvědomte umístění dveří, frekvenci jejich užívání, ale i skutečnost, že největším nepřítelem kliky jsou prsteny a hrubé zacházení, kdy každý materiál má svá omezení a rozdílnou odolnost proti mechanickému poškození. Na první pohled pěkná klika s příjemnou ergonomií ještě nemusí být nejvhodnější pro vaše dveře.


Jak vybrat správnou kliku?

Ve svém rozhodování zohledněte vždy všechny 3 výše uvedené parametry: design, ergonomii i trvanlivost materiálu. Raději zvolte kvalitnější a dražší zboží. Nepodléhejte pocitu ušetřit za každou cenu. Tímto nechceme říci, že nejdražší zboží je to nejlepší. Volbou střední cenové hladiny většinou neuděláte chybu.


V duchu výše uvedených doporučení by mohla být tou vaší optimální volbou jakákoliv nerezová klika (používáme nerez SS 304 s vyšším obsahem niklu než nabízí většina vesměs polské konkurence) či kliky ze zinkoslitiny s garancí dlouhodobé trvanlivosti povrchové úpravy (např. kliky Giada, Jessica, Zeta), konkrétní tvar samozřejmě závisí na vhodnosti kombinace s tvarem dveří a celkovým interiérem.


Závěsy na bezfalcové dveře

Jedná se o moderní řešení otevírání dveří, kdy závěsy jsou skryty v zárubni a dveřním křídlu. Vzniká tak designově „čisté“ řešení interiéru bez rušivého vlivu kování samotného.
Technická výhoda těchto závěsů je v možnosti seřízení dveřního křídla ve všech 3 směrech. Námi nabízené závěsy „Kubica“ mají velice komfortní způsob řešení tohoto seřízení – stačí správně seřídit imbusové šrouby závěsu jedinou montážní osobou bez nutnosti asistence další osoby.

Magnetické zámky

Sortiment, který vhodně doplňuje výše uvedené závěsy a umocňuje tak designové čisté řešení dveří, jsou magnetické zámky. Oproti klasickým zámkům použitím magnetických zámků v otevřeném dveřním křídle nevyčnívá střelka zámku, což je hlavní estetickou výhodou tohoto řešení. Uživatelským přínosem je pak jednoduchost uzavírání dveří – při dovírání dveří do „nulové“ polohy se střelka zámku sama (tj. vlivem magnetu) zasune do protikusu v dveřní zárubni. Otevření dveří je následně klasickou metodou = klikou.

Nabízíme zámky pro všechny tři klíčové varianty (cylindrická vložka, dozický klíč i WC verze) za velice příznivou cenu při garanci bezchybné funkčnosti těchto zámků.Příval jarní inspirace, to je nová Inspirace pro práci a život - Jaro 2017V hlavní roli kancelář a moderní materiály!

KONTAKTUJTE NÁS

Centrální příjem OBJEDNÁVEK KOVÁNÍ Tel.: (+420)596 223 470
Fax.: (+420)596 223 471
E-mail: objednavky@demos-trade.com
© Copyright 2016 Démos trade, a. s. | Všechna práva vyhrazena
K poskytování služeb, personalizaci a analýze návštěvnosti používáme cookies. Interakcí s webem s tím souhlasíte.
Created by D3Soft s.r.o. © 2016