NÁBYTKOVÉ HRANY

 

Nábytkové hrany se používají k dokončení-ohranění nařezaných laminovaných desek. Jejich funkce je jednak estetická, ale také praktická. Použitý materiál může nábytek vylepšit, ale také může jeho potenciál znehodnotit.

ABS hrany

Jako standardní produkt nabízíme ABS hrany. Tyto hrany vynikají svou vysokou odolností a možností následné recyklace. Dříve hojně využívané melaminové hrany se již používají spíše okrajově – případně pro ohranění nepohledových částí nábytku.

  

Hrany hliníkové, ABS s Alu povrchem

alu abs nerezVelmi oblíbenými hranami zejména pro kuchyňská dvířka jsou hrany v dekorech Hliník a Nerez. Je možno zvolit variantu masivního hliníku (AL2001), jedná se o pásky pravého hliníku, který po finálním zpracování nabídne reálný a luxusní vzhled originálního hliníku. Další možností je použití hran ABS, které jsou potaženy ALU folií v několika různých dekorových provedeních (Hliník hladký, Hliník broušený, Ocel – Nerez).
  

3D Akrylové hrany k lesklým deskám Senosan a Thermopal

Hrany 3D jsou kombinací ABS hran a průhledné vrstvy akrylu, která vytváří na hraně tzv. 3D efekt, ten má za následek plastičnost podkladového dekoru.

  

Dýhové hrany

Hrany jsou běžně vyráběny ze všech druhů dýhy. Základní dřeviny jsou skladem. V případě speciálních zakázek nabízíme i možnost zpracování materiálu dodaného zákazníkem. Spojení dýhy je provedeno nepravidelným prstovým spojem nebo na tupo (pro požadavek fixních délek) a slepeno pomocí pásky z flísu nebo hliníku (pro automatizované olepování). Dýha je ze zadní strany podlepena flísem nebo zpevněna tenkým nánosem tavného lepidla (SSK). Pro přímé nakližování je nanášeno tavné lepidlo, které zároveň slouží k olepení nábytkového dílce. Dýha je standardně přebrušována a hrany jsou řezány od šíře 15 do 300 mm.
  

Vrstvené dýhové hrany

Za účelem zvýšení kvality a odolnosti nábytku zejména ve více exponovaných místech, a jako výhodnější alternativa k masivním nákližkům, jsou hrany vyráběny slisováním více vrstev až do tloušťky 5 mm. Ve srovnání s běžnou dýhovou hranou přináší již použití dvouvrstvé, tj. 1 mm silné hrany významný nárůst kvality při nepatrném rozdílu v nákladech. Použití PVAc lepidel ve vrstvených hranách přispívá k lepším vlastnostem výrobku.
  

Lamino hrany

Lamino hrany mají využití na olepení hran málo namáhaných míst desek nábytku. Na našich prodejnách naleznete lamino hrany s lepidlem i bez lepila. Tato nábytková hrana byla však již překonána mnohem odolnější a pevnější ABS hranou.
  

Narážecí hrany

Narážecí hrany mají využití v případě, že chcete dosáhnout oblé linie desky. Narážecí hrany jsou vyráběny v mnoha dekorech (dřeviny, uni barvy), několika šířkách a s různým rádiusem zaoblení hrany. Tato hrana se při montáži naráží do předem vyfrézované drážky desky.
Narážecí hrany jsou však dnes již na okraji zájmu a jsou postupně vytlačovány hranami ABS, nicméně jsou stále realizace, kde použití narážecí hrany má své místo – dětský nábytek, hrací automaty atd. Nedostatek v podobě malé škály dekorů je nahrazován stále žádaným profilem, který je zejména u dětského nábytku vhodným řešením, zabraňujícím zranění při nárazu.

  
  

Hrany REHAU Inspiration

Hrany Inspiration jsou vyráběny metodou digitálního tisku. Díky této technologii je možné vyrábět úchvatné dekory, které dokážou zvýraznit zejména silné desky. Použitím hran Inspirations se otevírá volné pole fantazii a kreativitě
  

Hrany REHAU Visione

rehau visione hranaHrany Visione jsou dokonalou imitací skleněného povrchu, kombinovaném s hliníkem. Tyto hrany nabízíme v 5 dekorech skladového programu Senosan. Při kombinaci materiálů Senosan a ABS Visione je zajištěn exkluzivní a originální vzhled finálního výrobku. Výsledkem je vzhled skleněné plochy s hliníkovým rámečkem. Je možné použít i na jiných materiálech jako například Egger ST30. Nejlepších výsledků je však dosahováno při kombinaci s materiálem Senosan.

Hrany REHAU 3D

hrana rehau 3DHrany 3D jsou kombinací ABS a průhledné vrstvy akrylu, která vytváří tzv. 3D efekt, ten má za následek plastičnost podkladového dekoru.

 

Zboží na portále 24 naleznete zde


KONTAKTUJTE NÁS

Centrální příjem OBJEDNÁVEK KOVÁNÍ Tel.: (+420)596 223 470
Fax.: (+420)596 223 471
E-mail: objednavky@demos-trade.com
© Copyright 2016 Démos trade, a. s. | Všechna práva vyhrazena
K poskytování služeb, personalizaci a analýze návštěvnosti používáme cookies. Interakcí s webem s tím souhlasíte.
Created by D3Soft s.r.o. © 2016